Reference

Realizace - Česká republika

TGH RENOVA s.r.o.

Rok: 2017

Místo: Valašské Meziříčí

Dodávka vysoce odolných svítidel pro těžký průmysl pro výrobní halu s přípravou pro dodatečné připojení do Industry 4.0 včetně projektové dokumentace a světelně technického výpočtu

OREL ŽUPA BRYNYCHOVA

Rok: 2017

Místo: Hradec Králové

Rekonstrukce osvětlení v tělocvičně, zvýšení úrovně intenzity osvětlení a snížení energetické náročnosti provozu

Regutec s.r.o. – II.etapa

Rok: 2017

Místo: Němčičky

Instalace nových nouzových elektro rozvodů včetně protipanického osvětlení celého výrobního provozu. Provoz je nyní z hlediska bezpečnosti provozu osvětlení vyhovující.

Realizace - Zahraničí

Osvětlení výrobní haly, Polsko

Rok: 2016

Místo: Polsko

Použité řešení:
roční úspora na energiích 64%
návratnost investice 3,11 let

Showroom autosalon Ferrari UK

Rok: 2015

Místo: Spojené království

Použité řešení:
subdodávka svítidel pro luxusní autosalon Ferrari v Londýně

Výrobní hala, Angola

Rok: 2014

Místo: Angola

Použité řešení:
roční úspora na energiích 69 %
návratnost investice 1,45 let

Osobní reference

Miroslav Hrabčík

hl.technik údržby
Lohmann & Rauscher s.r.o.
Veškeré práce provedené společností Sunritek, s.r.o. včetně následného servisu proběhly bez obtíží, všechny termíny byly vždy v čas dodrženy
a respektovány.
Celé řešení je na velmi vysoké technické úrovni a rakouští vlastníci jsou velmi spokojeni.

Jiří Švec

údržba areálu ZKL
ZKL Brno, a.s.
Veškeré práce byly provedeny v souladu s platnými normami ČSN a chování pracovníků na pracovišti dle BOZP. Následné kontrolní měření intenzity osvětlení bylo v souladu se světelně technickým výpočtem. S prací a celkovým výsledkem jsme byli velmi spokojeni.

Ing. Martin Janček

Energetik-ekolog
Slévárna Kuřim, a.s.
Svítidlo Thor ST-KC-T2 testujeme již dva roky. Vše funguje zcela v pořádku, technické části nejsou agresivním  prostředím poškozeny. Chladič světla se v prašném prostoru nezanáší. K poklesu svítivosti v prostorech s vyšší teplotou nedochází. Jsme velmi spokojeni.

Zajímavé projekty

Vývoj svítidel pro Království Saudské Arábie

Hlavním cílem svítidla bylo použití ve specifických podmínkách pouště, která je charakteristická vysokou prašností a pískem v ovzduší. Podařilo se nám tak vyvinout svítidlo s unikátním tvarem chladiče, které má samočisticí efekt, díky němuž prach, nečistoty a písek neucpávají žebrování. Tato lehká, pevná a teplo odvádějící konstrukce zaujala nejen v arabském světe, ale například také v Číně a Kongu. Velmi vhodná je také i pro obce v České republice. Svítidlo bylo oceněno 1. místem v kategorii Energetický projekt ČEEP 2015, kde je hlavním garantem Ministerstvo průmyslu a obchodu.


Vývoj svítidel pro Carrefour

Další výzvou pro nás bylo zadání vyvinout pro francouzský řetězec Carrefour takové svítidlo, které dokáže svými technickými parametry konkurovat produktům velkých německých firem, avšak za třetinovou cenu. Podařilo se nám zkombinovat znalosti českého engineeringu plného netradičních řešení a našich zahraničních kooperačních výrobních podniků a požadované svítidlo vyrobit.


Mountfield

Smyslem spolupráce se společností Mountfield bylo najít pro ně správný výrobek LED žárovek, který bude vhodný pro import na český trh. Byli jsme vybráni k inspekci výrobního podniku, kontrolu výroby a komunikaci s asijským partnerem. Kontrolovali jsme každý připravený kontejner k expedici. Navíc jsem ve výsledku navrhli použití lepšího typu kondenzátorů a tím jsme bez zvýšení nákladů ještě zlepšili kvalitu výrobku.