Reference

Vybrané ukázky naší práce -

Zámek Zruč nad Sázavou

Rok: 2020

Místo: Zruč nad Sázavou

Detailní světelně technický návrh osvětlení zámku ve Zruči nad Sázavou s použitím  asymetrických reflektorů s voštinovou mřížkou vykouzlil zcela originální večerní zážitek všem návštěvníkům zámeckého okolí. Dále se osvětlovala i přilehlá kaple pro dokonalý efekt celé kompozice. Zámek je dominantou tohoto krásného města a nyní je vidět i v noci.

Moravostav Brno a.s.

Rok: 2019

Místo: Brno

Jedna z nejvýznamnějších stavebních společností v Brně se na nás s důvěrou obrátila se záměrem návrhu nového osvětlení pro jejich novou administrativní budovu. Světelně technické návrhy se týkaly od suterénu parkoviště až po nejvyšší patro, kde sídlí vedení společnosti. Každé patro bylo podrobně navrženo a byla doporučena svítidla s nejlepším poměrem cena a výkon. V nejvyšším patře vedení byla některá svítidla vyrobena na zakázku. Výsledkem je optimální a energeticky úsporné osvětlení, které dobře dokresluje reprezentativní nové prostory společnosti.

Hriště malého fotbalu Lužánky

Rok: 2019

Místo: Brno

Za Lužánkami jsme osvětlovali nově vzniklé hřiště s umělým trávníkem pro malý fotbal splňující normy pro TV přenos a mezinárodní soutěže. Dodávka zahrnovala i vztyčení 12m sloupů a výrobu speciálních výložníků na míru. Při světelném návrhu bylo velmi komplikované dodržet nulové rušivé osvětlení okolních budov, jelikož hřiště je umístěno prakticky uprostřed silně obydlené oblasti. Vše se podařilo a v Brně je možné si zahrát fotbálek i po setmění-v nejvyšší kvalitě osvětlení.

Osobní reference

Ing. Martin Janček

Energetik-ekolog
Slévárna Kuřim, a.s.
Svítidlo navržené projektanty s označením Thor ST-KC-T2, do náročných a prašných prostor, testujeme již čtyři roky. Vše funguje zcela v pořádku, technické části nejsou agresivním  prostředím poškozeny. Chladič světla se v prašném prostoru nezanáší. K poklesu svítivosti v prostorech s vyšší teplotou nedochází. Jsme velmi spokojeni.­
­
­

Jiří Švec

Údržba areálu ZKL
ZKL Brno, a.s.
Na samotném začátku spolupráce byly vyspecifikovány potřeby provozu. Poté proběhla projekce, světelně technické návrhy a doporučení typu svítidla. Veškeré práce byly provedeny v souladu s platnými normami ČSN a chování pracovníků na pracovišti dle BOZP. Následné kontrolní měření intenzity osvětlení bylo v souladu se světelně technickým výpočtem. S prací a celkovým výsledkem jsme byli velmi spokojeni.

Miroslav Hrabčík

hl.technik údržby
Lohmann & Rauscher s.r.o.
Se společností Sunritek s.r.o. spolupracujeme již více než 6 let. V první fázi jsme využívali projekční práce, světelné návrhy a koncepční řešení při energetických úsporách v oblasti osvětlení. Doporučená svítidla od renomovaných výrobců slouží bez poruchy a vytvaří pro naše zaměstnance velmi dobré pracovní prostředí. Celé řešení je na velmi vysoké technické úrovni a rakouští vlastníci jsou velmi spokojeni..

Zajímavé projekty

Vývoj svítidel pro Carrefour

Další výzvou pro nás bylo zadání vyvinout pro francouzský řetězec Carrefour takové svítidlo, které dokáže svými technickými parametry konkurovat produktům velkých německých firem, avšak za třetinovou cenu. Podařilo se nám zkombinovat znalosti českého engineeringu plného netradičních řešení a našich zahraničních kooperačních výrobních podniků a požadované svítidlo vyrobit.


Mountfield

Smyslem spolupráce se společností Mountfield bylo najít pro ně správný výrobek LED žárovek, který bude vhodný pro import na český trh. Byli jsme vybráni k inspekci výrobního podniku, kontrolu výroby a komunikaci s asijským partnerem. Kontrolovali jsme každý připravený kontejner k expedici. Navíc jsem ve výsledku navrhli použití lepšího typu kondenzátorů a tím jsme bez zvýšení nákladů ještě zlepšili kvalitu výrobku.