Testovací stránka ke smazani

jednatel/obchodní ředitel

+420 723 448 578
jurecka@sunritek.cz

projektant osvětlovacích soustav senior

+420 724 919 913
Svítidlo navržené projektanty s označením Thor ST-KC-T2, do náročných a prašných prostor, testujeme již čtyři roky. Vše funguje zcela v pořádku, technické části nejsou agresivním prostředím poškozeny. Chladič světla se v prašném prostoru nezanáší. K poklesu svítivosti v prostorech s vyšší teplotou nedochází. Jsme velmi spokojeni. boril@sunritek.cz

Zajištění vyjádření ze stran inženýrských sítí, vyřízení stavebního povolení, územního rozhodnut.

Znalost trhu

Historie Sunritek s. r. o. začala již naším setkáním před mnoha lety. Vzájemné společné zaujetí do technologií, projekce a programování velmi rychle přerostlo ve vizi vlastní firmy. První kroky našeho snu jsme začali realizovat již během vysokoškolského studia. Přes náročné začátky bez zázemí a kapitálu jsme vlastní nápady realizovali jako fyzické osoby pod značkou Sunritek Engineering. Ta začala velmi rychle fungovat a tak mohla později  vzniknout současná podoba společnosti Sunritek s.r.o.

Náročné začátky, kdy jsme byli nuceni si vše zajistit sami, se vyplatily. Díky nim se stala naší přidanou hodnotou velká variabilita a soběstačnost. Dokážeme u projektů navrhnout ekonomicky dostupné a funkční řešení, které bude sloužit investorovi dlouhá léta. Jsme rádi, že se tento přístup ve finále vyplatí všem stranám.

Těšíme se na další vaše výzvy a projekty
Martin Jurečka, Tomáš Duda

Martin Jurečka – jednatel

O podnikání a obchodování ve světě technologií jsem snil již během studií. Přál jsem si dělat činnost, která bude mít objektivně pozitivní dopad na společnost. Proto jsem si vybral LED technologii, která již v té době slibovala velký potenciál. Možnost zkoumat její kvality a podílet se na rozvoji nejen na tuzemském, ale i na zahraničním trhu, mě nepřestává bavit.
Moje motto: „Slev si ze své pohodlnosti teď, ať nemusíš ve stáří.“

Tomáš Duda – jednatel

Přestože již mnohdy působí individuální přístup jako klišé, já to tak nevnímám. Vymýšlet chytrá řešení, která přinesou zákazníkovi co nejnižší energetickou náročnost provozu  za rozumné investiční náklady, jsou pro mě stále výzvou, která mě neustále motivuje k práci. Soustředím se na rozvoj po technické stránce, kontroluji navrhované výrobky a technické záležitosti.
Moje motto: „Dobrá a poctivá práce je to, co nikdo nechce dělat.“

Naše vize a přání do budoucna

Těší nás, že se pracovní úsilí vyplácí a společnost Sunritek s. r. o. velmi rychle roste a spolu s ní i naše další ambice. Uvědomujeme si, že na tom všem se velkou měrou podílí i příznivé podmínky na trhu osvětlení a profesionálové, kterými se obklopujeme, a proto nebereme úspěchy jako samozřejmost, ale jako závazek se neustále zlepšovat.

I díky schopným lidem v našem týmu a zajímavým kontaktům již dnes projektujeme zakázky, o kterých jsme se kdysi domnívali, že přijdou až za několik let. I proto máme velké plány, mezi které patří zařadit se mezi technologicky a projekčně nejvyspělejší firmy v osvětlovací technice se střední cenou v segmentu.

 • 2021
  2021

  Celkový počet vyprojektovaných a navržených svítidel veřejného osvětlení 25 000.

 • 2020
  2020

  Výrazné navýšení projekční kapacity naší kanceláře.

 • 2015
  2015

  projekční činnosti přibývá-úspěšné založení společnosti Sunritek s.r.o.

  Spolupráce při návrhu svítidla pro Království Saduské Arábie

 • 2014
  2014

  Združení fyzických osob pod značkou Sunritek.

Kontakty
4.9.2023

Vzhledem k neustálé snaze se zlepšovat a zdokonalovat v oblasti světelné techniky se naše společnost stala členy profesních organizací a to: Česká společnost pro osvětlování, regionální skupina Brno a Sdružení pro rozvoj veřejného osvětlení. Díky členství můžeme rozvíjet své znalosti, konzultovat je s dalšími odborníky a vyjadřovat se k dění na poli veřejného osvětlení.

Více informací

  Holandská 878/2
  639 00 Brno-Štýřice
  IČ: 04022351
  DIČ: CZ04022351

  Společnost je zapsána v obch. rejstříku u Krajského soudu v Brně, oddíl C 87822.

  Číslo účtu: 115-496670277/0100 | IBAN: CZ8901000001150496670277 | SWIFT: KOMBCZPPXXX


  Fakturace
  fakturace@sunritek.cz

  Mgr. et Mgr. Eva Jurečková
  corporate lawyer

  R3808-3816 Top Office.
  Glittery City, Fuhua Road
  Futian District
  Shenzhen .P.R. China

  Rok: 2022

  Místo: Obec Trojanovice

  Pro rok 2022, jsme za všechny realizované projekty, vybrali Obec Trojanovice. Ta leží v okrese Nový Jičín v Moravskoslezském kraji. projekční přípravy započaly již v roce 2020 a realizace se posunula právě do roku 2022. V obci bylo navrženo k výměně 435 svítidel včetně doplnění na stávající podpěrný systém veřejného osvětlení. Vzhledem k dotačnímu titulu ze SFŽP i zde byla navržena teplota chromatičnosti 2700K. Celý projekt se podařilo úspěšně dokončit a snížení energetické náročnosti je v předpokladu 67% oproti původnímu stavu. Ten byl v instalovaném příkonu ve výši 39,35 kW a nový stav je pouhých 13kW.

  Rok: 2021

  Místo: Nelahozeves

  Obec Nelahozeves je rodištěm slavného českého skladatele Antonína Dvořáka a bylo nám velkou výzvou při projekci a návrhu nového osvětlení v celé obci. Jednalo se o 433ks svítidel. Celý návrh musel být koncepčně provázán s budoucími návaznými rekonstrukcemi chodníků a komunikací. Občané se tedy mohou těšit z nového osvětlení, které významně zlepšilo pohodu a bezpečnost v obci.

  Rok: 2021

  Místo: Obec Únanov

  Obec Únanov je jedna z mála akcí, kterou jsme neprojektovali, ale zkusili jsme se se zájmem přihlásit do výběrového řízení. Ocitli jsme se tedy na druhé straně, jelikož většinou jsme to my co sestavujeme projekt a případně i technické podmínky. I díky našim znalostem z projekce a nastavování technických kritérií bylo možné zakázku získat. Včasná realizace, splnění požadavků norem a dotačního titulu pod dohledem technického dozoru investora, byla pak již ta lehčí stránka.

  Navrhujeme a projektujeme
  průmyslové a veřejné osvětlení

  Pro prostory s nepřetržitým provozem
  Místa s vysokou a poškuzující prašností
  Veřejné osvětlení, parky a prostranství
  Prostory vyžadující zohlednění vysokých teplot
  Budovy vhodné pro inteligentní řízení světla
  1. Úvodní analýza

   Analýza a zohlednění daného prostředí, norem, časových režimů, využití denního světla a individuálních požadavků.

  2. Vizualizace návrhu osvětlení

   Komplexní návrh svítidel obsahuje podrobné vyčíslení úspor a návratnosti investice.

  3. Zpracování projektové dokumentace

   Součástí dokumentace jsou podrobné rozvody elektřiny, zakreslení svítidel a způsoby zapojení.

  4. Tvorba dokumentace pro výběr dodavatele

   Vytvoříme zadávací dokumentaci pro výběrové řízení dle technických možností trhu a finančních možností investora

  5. Autorský dozor a technický dozor investora

   Po výběru generálního zhotovitele díla zajišťujeme taktéž dozor při realizaci celého díla

  Až po upozornění Práva se přidal i předseda a ministr Ivan Bartoš. Šéf poslanců Jakub Michálek vysvětlil, že je to dobrovolné.

  „Piráti jsou transparentní. Naše příjmy z veřejných rozpočtů jsou také veřejné; aby byly i snadno dohledatelné, vznikla tato stránka. Jde o centralizovaný seznam příjmů těch pirátů, kteří je zadali v aplikaci Nalodění. Pokud zde nějaký příjem není, buď dotyčný/á žádný nepobírá, nebo jej ještě nezadal/a,“ píše se na pirátských stránkách.

  Své příjmy z veřejných rozpočtů nahlásilo na stránkách 258 pirátů a pirátek. Po upozornění Práva, že v seznamu chybí někteří europoslanci a ministři, číslo stouplo na 267. Vzhledem k tomu, že pirátů je celkem 1184, z veřejných rozpočtů přiznává peníze skoro každý čtvrtý pirát.